wymogi ochrony

Jakie wymogi musi spełnić firma ochroniarska

Monitoring GPS w pojazdach samochodowych

Nad naszą planetą krąży wiele satelitów. Spełniają ona zadania komunikacyjne, umożliwiając korzystanie z cyfrowej telewizji, mogą także pośredniczyć w realizacji połączeń internetowych. Istnieje też specjalna grupa satelitów, które wysłano na orbitę w innych celach. Mowa o urządzeniach, stanowiących istotę systemu GPS. Globalna nawigacja satelitarna była początkowo używana tylko przez armię Stanów Zjednoczonych.

Dopiero u progu XXI wieku sygnał został udostępniony wszystkim na świecie i to całkowicie bezpłatnie. Otworzyło to przed każdym z nas szerokie możliwości związane z korzystaniem z urządzeń nawigacyjnych. Mamy je w smartfonach, montujemy je w samochodach, aby nie zgubić drogi w nieznanym miejscu i dojechać tam, gdzie chcemy. Są jednak inne sposoby na to, aby wykorzystać GPS. Chodzi o specjalne lokalizatory, które można instalować w pojazdach samochodowych.

Dostarczają one informacji o aktualnym położeniu auta, co ma wpływ na bezpieczeństwo pasażerów lub przewożonego mienia. Monitoring GPS jest w tej chwili szeroko wykorzystywany przez firmy zajmujące się wynajmem samochodów. Usługi te cieszą się ogromną popularnością i są realizowane na terenie całego kraju. Dzięki modułom GPS obsługa wypożyczalni może na bieżąco ustalać położenie maszyny, co niweluje ryzyko kradzieży, ale pozwala też wykrywać ewentualne naruszenia regulaminu świadczenia usług. Należy bowiem podkreślić, że część wypożyczalni zabrania klientom wjazdu autem chociażby na teren państw byłego ZSRR.

Mając dane satelitarne można ustalać takie sytuacje i egzekwować kary umowne.

wymogiochrony.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.