wymogi ochrony

Jakie wymogi musi spełnić firma ochroniarska

Lokalizatory GPS

Nowoczesne technologie można wykorzystać w bardzo różnych celach. Obecnie mogą one z powodzeniem służyć również w podnoszeniu stopnia bezpieczeństwa, zarówno na poziomie agencji ochrony, jak też służb mundurowych oraz przedsiębiorstw o specyficznych wymaganiach w tym zakresie. Jedną z technologii, która zrobiła na świecie zawrotną karierę, a która odgrywa bardzo dużą rolę w materii bezpieczeństwa, jest GPS.

Systemy nawigacji satelitarnej każdy z nas może mieć w swoim telefonie, a kierowcy korzystają z nich coraz powszechniej. Niska cena modułów GPS oraz ogromna konkurencja wśród producentów takiego sprzętu przekłada się na adaptowanie tej technologii do innych niż zazwyczaj celów. Przykład stanowią lokalizatory GPS, za pomocą których można śledzić położenie pojazdów oraz innego majątku ruchomego, a nawet konkretnych osób.

Działają firmy wyspecjalizowane w zakresie trackingu satelitarnego. Instalują one specjalne urządzenia na przykład w samochodach należących do floty firm transportowych lub wypożyczalni aut. Śledzenie za pomocą modułów GPS odbywa się aktualnie na dwa sposoby.

Moduł może zapisywać pokonywaną trasę, której przebieg można następnie odczytać po podłączeniu urządzenia do komputera lub na podstawie odczytu nośnika pamięci zainstalowanego w module. To rozwiązanie tańsze, ale mniej efektywne. Drugi sposób to śledzenie obiektu w czasie rzeczywistym – wymaga ono połączenia bezprzewodowego z internetem, co najczęściej jest realizowane w oparciu o wbudowany modem GSM.

Taki system daje ogromne możliwości.

wymogiochrony.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.